"Będą kolejne wnioski o wotum nieufności dla ministrów". Neumann o Macierewiczu: "najsłabszy"

Polska
"Będą kolejne wnioski o wotum nieufności dla ministrów". Neumann o Macierewiczu: "najsłabszy"
Polsat News

- Najsłabszym ogniwem rządu jest minister obrony Antoni Macierewicz - powiedział szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann w programie "Graffiti". "Połowiczne sukcesy " - ocenił polityk rok pracy rządu PiS.

- Antoni Macierewicz swoją nieprzewidywalnością, chaosem jaki wprowadza, swoimi wypowiedziami kompromituje nas regularnie na świecie - stwierdził Sławomir Neumann.


- Poza nim jest jeszcze kilku ministrów, których negatywne "osiągnięcia" było w tym roku widać. To minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister środowiska Jan Szyszko czy minister edukacji Anna Zalewska - dodał przewodniczący klubu PO.

 

Będą wnioski o odwołanie


Przyznał, że "będą kolejne wnioski o wotum nieufności".


- To jest jedna z form działań opozycji, że może taki wniosek złożyć i skrytykować ministra . Oczywiście wiedząc jaka jest arytmetyka sejmowa; w wielu przypadkach minister jest broniony przez wiekszość rządzącą - przyznał Neumann.


"To był zły rok"


- To był zły rok, który Polskę zepchnął z dobrej pozycji międzynarodowej, którą mieliśmy w stosunkach w Europie czy na świecie. To był zły rok, bo wprowadził chaos prawny. To był zły rok, bo zostały naruszone zasady trójpodziału władzy w Polsce, niezależność sądów w tym sądu konstytucyjnego - argumentował Neumann.


- Najważniejsze osoby w państwie w sposób ostentacyjny i z uśmiechem na ustach łamały konstytucję. Prezydent nie dokonał zaprzysiężenia trzech wybranych sędziów TK, a premier nie publikuje wyroków TK - dodał.

 

"Połowiczne sukcesy"


Polityk PO stwierdził też, że program "500+" jest "połowicznym sukcesem rządu".

 

- Połowicznym, bo PiS w kampanii obiecywało, że będzie 500 zł na każde dziecko. Ten program jest niesprawiedliwy, bo wyłącza ze świadczenia jedynaków czy pierwsze dzieci w rodzinie - tłumaczył Sławomir Neumann.


Prezydent Andrzej Duda powołał gabinet pod kierownictwem Beaty Szydło dokładnie rok temu - 16 listopada 2015 roku.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie