Akcja węgierskiej policji przeciwko grupie ekstremistów

Świat
Akcja węgierskiej policji przeciwko grupie ekstremistów
Flickr/Mike Brocklebank

12 osób zatrzymano i skonfiskowano dużą ilość broni na Węgrzech podczas akcji policji przeciw ekstremistycznej organizacji. Operacja miała związek z zabiciem w październiku policjanta - poinformowała we wtorek węgierska policja.

Podczas skoordynowanej akcji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Centrum Zapobiegania Terroryzmowi (TEK), w rewidowanych domach skonfiskowano broń automatyczną, pistolety oraz materiały wybuchowe.

 

Zatrzymań dokonano w ośmiu miastach lub miejscowościach, m.in. w Budapeszcie, Mosonmagyarovar (na północnym zachodzie przy granicy z Austrią i Słowacją), Jaszbereny (na wschód od Budapesztu) i Sajtokeresztur (na północnym wschodzie kraju).

 

Wszyscy podejrzani mają związek z odnogą neonazistowskiej organizacji Węgierski Front Narodowy, której założyciel Istvan Gyoerkoes jest podejrzany o zabicie w październiku policjanta w mieście Boeny, przy granicy ze Słowacją.

 

Węgierski Front Narodowy to organizacja paramilitarna powstała w 1989 r. Jest znana m.in. z akcji zastraszania społeczności żydowskiej i homoseksualistów.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie