Błędy w zabezpieczeniu wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r. Są wyniki audytu

Polska
Błędy w zabezpieczeniu wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r. Są wyniki audytu
Polsat News

- Brakowało nadzoru nad przygotowaniem wizyty. Kierownictwo BOR w ogóle nie sprawdzało zabezpieczenia na żadnym jego etapie - mówi Radiu Zet wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Radio dotarło do wyników audytu przeprowadzonego w Biurze Ochrony Rządu. Celem audytu było sprawdzenie sposobu przygotowania wizyty ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

Jak podkreślił Zieliński, "w sposób nieprawidłowy przeprowadzono rekonesans, a w zasadzie można powiedzieć, że prawie go w ogóle nie przeprowadzono". Doda też, że kierownictwo BOR w 2010 roku nie zorganizowało odprawy koordynacyjnej, która jest standardem przy takich wizytach.

 

Audytem zajmie się prokuratura


- Dokumentacja budzi na pewno wiele wątpliwości. Natomiast to, czy miało miejsce fałszowanie dokumentów, to musi ocenić prokurator - powiedział Zieliński zapytany o to, czy potwierdza, że fałszowano dokumenty.


Wyniki audytu trafiły już do prokuratury. Zostaną też przesłane podkomisji smoleńskiej powołanej przez szefa MON Antoniego Macierewicza.

 

radiozet.pl, polsatnews.pl

prz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze