"Pobili mnie, bo wyglądam jak Trump". Atak na szwedzkiego restauratora

Świat
"Pobili mnie, bo wyglądam jak Trump". Atak na szwedzkiego restauratora
Twitter

W sobotę rano w szwedzkim mieście Malmo doszło do pobicia znanego restauratora i prezentera telewizyjnego, Andersa Vendela. Pokrzywdzony twierdzi, że został zaatakowany dlatego, że... przypominał napastnikom amerykańskiego prezydenta elekta, Donalda Trumpa.

Sprawcami mieli być trzej muzułmanie w wieku ok. 25-35 lat. Pobity restaurator przebywa aktualnie w szpitalu, całe zajście opisał na Facebooku.

 

- Dwóch mężczyzn trzymało mnie za ramiona, a trzeci zaczął mnie boksować po całym ciele. Starałem się bronić nogami. Po około dwudziestu uderzeniach pięścią w twarz, upadłem na ziemię. Następnie wszyscy trzej zaczęli mnie kopać w brzuch i głowę - relacjonuje Vendel.

 

- Mam złamany nos, guzy, podbite oko, rozcięte usta, oraz złamany prawy kciuk - dodał najbardziej znany restaurator w Malmo. Mężczyzna twierdzi, że napastnicy krzyczeli, że powodem ataku jest fakt, że przypominał im Donalda Trumpa. 

 

Pomogły tylko młode kobiety

 

Na miejscu zdarzenia miało być wielu świadków, ale tylko dwie młode dziewczyny miały pomóc Vendelowi. Kobiety doznały niewielkich obrażeń.

 

Rzecznik prasowy policji w Malmo potwierdził, że doszło do pobicia, którego ofiarą został Vendel.

 

 

polsatnews.pl

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze