Oszuści polują na turystów w Zakopanem. Nie daj się nabrać na "fałszywe kwatery"

Polska
Oszuści polują na turystów w Zakopanem. Nie daj się nabrać na "fałszywe kwatery"
Polsat News

Jak co roku chętnych do spędzenia świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra w stolicy polskich Tatr nie brakuje. Przedświąteczny okres jest też czasem żniw dla oszustów trudniących się wynajmowaniem nieistniejących kwater spragnionym urlopu w górach turystom. Policja w Zakopanem już odebrała kilkanaście zgłoszeń od ofiar oszustów. Stąd jej apele o rozwagę przy poszukiwaniu ofert.

Na profesjonalnie wyglądających stronach internetowych pojawiają się nowe, atrakcyjne oferty wynajmu kwater, i to w najbardziej pożądanych przez turystów świątecznych i noworocznych terminach.

 

Problem jest jeden: w rzeczywistości oferowane kwatery nie istnieją, a każdy kto da się nabrać, oprócz straty pieniędzy musi się liczyć z problemami mieszkaniowymi już po przyjeździe do Zakopanego.

 

"Łodpocywadło zamiast Odpocywadło"

 

Ostatnio oszust postanowił spróbować naciągnąć ludzi, tworząc stronę internetową z okazyjną ofertą noclegów w pensjonacie "Łodpocywadło". By przyciągnąć ludzi, posłużył się jedynie modyfikacją nazwy istniejącego pensjonatu "Odpocywadło". Na swojej stronie internetowej umieścił też prawdziwe zdjęcia istniejącego obiektu, istniejący adres pensjonatu i - fałszywe konto do przelewów.

 

 

Na szczęście zainteresowani ofertą turyści postanowili zweryfikować ofertę ze strony "Łodpocywadło" u właściciela działającego pensjonatu. Dzięki temu o sprawie dowiedziała się policja.

 

"Sprawdź kwaterę"

 

- Im mniej informacji zawiera dane ogłoszenie, tym bardziej powinno być podejrzane. Jeśli zawiera jedynie numer  telefonu komórkowego, to starajmy się uzyskać jak najwięcej informacji - apeluje podkom. Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji.

 

Zaś zakopiański urząd miasta podpowiada, że każdy, kto ma wątpliwości co do wybranej przez siebie kwatery na stronie internetowej zakopane.eu może sprawdzić, czy przypadkiem ktoś nie próbuje go oszukać.

 

polsatnews.pl, Polsat News

 

jak/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie