Idzie ocieplenie. W weekend nawet 11 stopni

Polska
Idzie ocieplenie. W weekend nawet 11 stopni
Polsat News

Śnieg z deszczem oraz temperatury zbliżone do zera stopni będą utrzymywać się do wtorku. Co prawda w środę podobna aura będzie towarzyszyć mieszkańcom wschodniej i południowo-wschodniej Polski, ale na zachodzie kraju już nawet 9 stopni Celsjusza. W kolejne dni będzie jeszcze cieplej, ale zimowe czapki trzeba będzie zastąpić parasolami.

Na wschód ocieplenie dotrze w czwartek. Słupki rtęci wskażą tam od 4 do 6 stopni Celsjusza. Po przeciwnej stronie Wisły odnotujemy nawet 10 stopni.

 

Tuż przed weekendem  więcej słońca i mniej opadów. Najlepszą pogodą w piątek będą cieszyć się mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Parasole przydadzą się głównie w regionach zachodnich. Temperatura na południu może miejscami przekroczyć 10 stopni.

 

Sobota ma być dniem najintensywniejszych opadów. Szczególnie dadzą się one we znaki mieszkańcom zachodnich województw. Na południu do 11 stopni.

 

W niedzielę więcej słońca i cieplej. Od 8 stopni za zachodzie i północnym-wschodzi do 11 na południu oraz w centrum  kraju.  

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie