#DobryRok. 12 miesięcy pracy rządu podsumowane w specjalnej broszurze

Polska

Rząd Beaty Szydło bardzo intensywnie pracuje, a z okazji mijającego roku jego działalności przygotowano broszurę, sprawozdanie z prac - poinformował w programie "Wydarzenia 22:00" rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak podkreślił w sprawozdaniu znajduje się dokładny opis prac poszczególnych resortów.

Bochenek pytany w poniedziałek o mijający rok pracy gabinetu Beaty Szydło poinformował, że rząd z tej okazji przygotował sprawozdanie w postaci broszury zatytułowanej "#DobryRok".

 

- W tym sprawozdaniu jest bardzo dokładnie opisane, co zrobiliśmy, nad czym pracowali ministrowie, poszczególne resorty w poszczególnych obszarach - powiedział rzecznik rządu.

 

Jak podkreślił, w trakcie tego roku udało się wdrożyć wiele reform. Dodał, że program rządu Beaty Szydło "opierał się i opiera się wciąż" na trzech filarach, którymi są: rodzina, rozwój i bezpieczeństwo.

 

- Właśnie w tych obszarach udało się przygotować wiele projektów bardzo ważnych ustaw - zauważył. Wśród nich wymienił m.in. program "500 Plus", program "Mieszkanie Plus", podniesienie najniższych rent i emerytur, podniesienie płacy minimalnej, podniesienie minimalnej stawki godzinowej czy darmowe leki dla seniorów.

 

Jak poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu we wtorek o godz. 10 w KPRM zaplanowano sprawozdanie z pracy rządu; przewidziane jest wystąpienie premier Beaty Szydło.

 

Polsat News, PAP

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie