450 tys. euro ze sprzedaży białych trufli na aukcji

Świat
450 tys. euro ze sprzedaży białych trufli na aukcji
Flickr/Blue moon in her eyes/CC BY 2.0

Za rekordową sumę 450 tys. euro sprzedano białe trufle z okolic Alby na międzynarodowej aukcji, która odbyła się na zamku we włoskim Piemoncie. Trufle licytowali szefowie kuchni i koneserzy z USA i Chin. Największy okaz został sprzedany za 100 tys. euro.

17. edycji aukcji w średniowiecznym zamku-fortecy w miejscowości Grinzane Cavour koło Cuneo, na północy Włoch, tradycyjnie towarzyszył międzykontynentalny telemost satelitarny. Dzięki temu połączeniu udział mogli w niej wziąć także filantropi, przedsiębiorcy i kucharze z Filadelfii i Hongkongu.

 

Wszyscy, zarówno na miejscu jak i na innych kontynentach, z ogromnym zapałem licytowali największe szlachetne białe trufle, znalezione w minionych dniach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele dobroczynne.

 

W finale odbył się pojedynek o wyjątkowy okaz o wadze 1170 gramów. Wygrał go chiński szef kuchni, który zapłacił 100 tys. 500 euro.

 

Tegoroczne przychody z piemonckiej aukcji charytatywnej, znanej wszystkim wielbicielom trufli z Alby, znacznie przekroczyły wpływy z poprzednich. W zeszłym roku wynosiły one 287 tysięcy euro. Pobity został też tym razem dotychczasowy rekord, jakim była suma 364 tysięcy euro zebrana 9 lat temu.

 

PAP, polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie