Posiadłość za 4 mln euro. Poroszenko nie wpisał willi do deklaracji majątkowej

Świat
Posiadłość za 4 mln euro. Poroszenko nie wpisał willi do deklaracji majątkowej
YouTube.com/Радіо Свобода онлайн

Dziennikarze ukraińskiego radia Swoboda i programu "Schematy" w telewizji Pierszyj Kanał odkryli w małej miejscowości Atalaya Isdabe na południu Hiszpanii posiadłość prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Willa nie znalazła się w oświadczeniu majątkowym prezydenta. Oficjalnie należy do firmy "Feruvita SL", która jest własnością Poroszenki.

Posiadłość znajduje się ok. 14 km od hiszpańskiego kurortu Marbella, gdzie swoje majątki mają także rosyjscy oligarchowie.


Dom o powierzchni 1254 m2 znajduje się na działce o wielkości 0,26 hektara na brzegu morza. Willę wybudowano w 1993 r. Firma Poroszenki nabyła ją w 2008 r. Ze sprawozdania finansowanego "Feruvity SL" wynika, że posiadłość warta jest 4 mln euro.


Ukraiński prezydent nie wpisał domu do oświadczenia majątkowego, ale jego administracja przekonuje, że w deklaracji tej znalazła się firma "Feruvita SL", do której należy willa.

 


Sąsiedzi prezydenta


Właściciel działki sąsiadującej z willą Poroszenki powiedział, że ukraiński prezydent przyjeżdża do posiadłości, ale rzadko i na krótko. Potwierdzają to także upublicznione zdjęcia Poroszenki, który bez ochrony robił zakupy w pobliskiej aptece, po czym wsiadł do białego Porsche.


Jak ustalili dziennikarze, niedaleko wille ma także zastępca szefa frakcji prezydenckiej w Radzie Najwyższej i przyjaciel prezydenta Igor Kononienko, a także Oleg Gładkowski, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Podkreślono, że wszystkimi willami zarządza Irina Petriwska, zameldowana w skromnym domku pod Kijowem.

 

polsatnews.pl, prawda.com.ua

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!