Polka wśród ofiar wypadku tramwajowego w Londynie

Świat
Polka wśród ofiar wypadku tramwajowego w Londynie
PAP/EPA/WILL OLIVER

Wśród 7 ofiar śmiertelnych wypadku tramwajowego w Londynie jest 35-letnia Dorota Rynkiewicz - informuje "The Guardian". Pozostałe ofiary to mężczyźni. W środę rano tramwaj wypadł z szyn w dzielnicy Croydon w Londynie. Motorniczego tramwaju aresztowano.

W artykule opublikowanym w sobotę przez "The Guardian" dziennikarz gazety szeroko informuje o ofiarach zdarzenia. Jak podaje, jedyną kobietą, która zginęła w wypadku, jest 35-letnia Dorota Rynkiewicz, matka dwóch dziewczynek mieszkająca dotychczas w jednej z dzielnic Londynu - New Addington.

 

"The Guardian" dodaje, że jej znajomi rozpoczęli zbiórkę 5 tys. funtów dla osieroconych dzieci. Dziennikarz zaznacza, że Rynkiewicz "kochało wielu ludzi".

 

Wypadł z szyn, przewrócił się na bok

 

Do wypadku doszło w środę rano. Dwuwagonowy tramwaj, kursujący na linii Croydon-Wimbledon, wypadł z szyn i przewrócił się na bok. Według wstępnych opinii tramwaj jechał za szybko na ostrym łuku, przekraczając prędkość o 20 km na godzinę.

 

W akcji ratunkowej brało udział pięć jednostek ratowniczych, osiem jednostek straży pożarnej i ponad 70 strażaków, który użyli ciężkiego sprzętu do wydobycia osób, które utknęły w tramwaju.

 

The Guardian

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie