Reporter Polsat News Tomasz Lejman odznaczony Gryfem Zachodniopomorskim

Polska
Reporter Polsat News Tomasz Lejman odznaczony Gryfem Zachodniopomorskim
Polsat News

Korespondent Polsat News w stolicy Niemiec Berlinie Tomasz Lejman został odznaczony srebrnym Gryfem Zachodniopomorskim, nagrodą przyznawaną przez samorząd za wkład w rozwój regionu. Reportera doceniono za całokształt pracy dziennikarskiej, szczególnie za zasługi dla tego województwa.

W latach dziewięćdziesiątych Tomasz Lejman był dziennikarzem nieistniejącego już szczecińskiego Radia AS, pierwszej prywatnej rozgłośni na Pomorzu Zachodnim.

 

- Tak naprawdę słuchali go wszyscy, bo byli przede wszystkim ciekawi tego, jak funkcjonuje radio prywatne. Nikt takiego radia wcześniej nie znał - powiedział Tomasz Lejman.

 

Ważne odznaczenie

 

- Dzisiejsze odznaczenie traktuję bardzo szczególnie, bo przede wszystkim to jest odznaczenie lokalne, a ponieważ ja zawsze byłem związany z Pomorzem Zachodnim, tym bardziej jest dla mnie bardzo ważne - wyznał dziennikarz Polsat News.

 

Lejman dodał, że jest to odznaczenie dla dziennikarzy pracujących w przeszłości w radiu AS, "którzy gdzieś poszli dalej, zaczęli pracować w innych mediach, osiągnęli jakiś etap swojej kariery".

 

Korespondent od 2008 roku

 

Tomasz Lejman jest korespondentem Polsat News w Berlinie od 1 października 2008 roku, ale z "Wydarzeniami" Polsatu współpracował już od 2004 roku, jeszcze jako korespondent radia RMF FM w Niemczech. Był też specjalnym wysłannikiem Polsat News, m.in. do Paryża po ataku terrorystycznym na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" (styczeń 2015) i po serii zamachów terrorystycznych we Francji (listopad 2015), relacjonował także dla widzów Polsat News EURO 2016 we Francji (czerwiec 2016), nadawał także korespondencje z francuskiej Nicei po krwawym zamachu terrorystycznym, który miał miejsce w tym mieście  (lipiec 2016).

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie