"Melania bardzo polubiła panią O.". Pierwsze damy rozmawiały o wychowaniu dzieci

Świat
"Melania bardzo polubiła panią O.". Pierwsze damy rozmawiały o wychowaniu dzieci
Reuters

Gdy w czwartek wszyscy oglądali pierwszą rozmowę prezydenta Baracka Obamy z prezydentem elektem Donaldem Trumpem, w innym pomieszczeniu Białego Domu odbywało się równie historyczne spotkanie. Michelle Obama i Melania Trump spotkały się na herbatę. Pierwsza dama zaprosiła swoją następczynię, by oprowadzić ją po rezydencji.

Prezydent USA Barack Obama w czwartek po raz pierwszy przyjął w Białym Domu prezydenta elekta Donalda Trumpa. - To były doskonałe rozmowy - powiedział Obama po spotkaniu i zapewnił, że zrobi wszystko co w jego mocy, by pomóc Trumpowi "odnieść sukces". 

 

Donald Trump przyleciał do Waszyngtonu samolotem wraz ze swoją żoną. Jak się okazało, Melania Trump również odbywała ważne spotkanie w Białym Domu, na które zaprosiła ją sama pierwsza dama, Michelle Obama.

 

Spotkanie przebiegało za zamkniętymi drzwiami, bez obsługi mediów. Zdjęcie Michelle i Melanii opublikował Biały Dom. Widać na nim, jak kobiety siedzą naprzeciwko siebie w Żółtym Gabinecie Owalnym. 

 

Przy herbacie o wychowaniu dzieci

 

Jak poinformował rzecznik Białego Domu Josh Earnest, kobiety rozmawiały "o praktycznym aspekcie wychowywania dzieci w Białym Domu". Syn Melanii i Donalda ma 10 lat. W tym samym wieku była najstarsza córka Baracka i Michelle, gdy wprowadzili się do prezydenckiej rezydencji.

 

Kobiety nie wypowiedziały się w mediach o spotkaniu. Głos zabrał jednak sam Donald Trump pisząc na Twitterze: "Fantastyczny dzień w Waszyngtonie. Spotkałem się po raz pierwszy z prezydentem Obamą, to było dobre spotkanie, świetna chemia. Melania polubiła pierwszą damę!".

 

 

Washington Post, The Independent

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie