#MannequinChallenge hitem sieci. Politycy, gwiazdy i sportowcy zastygają w bezruchu

Kultura
#MannequinChallenge hitem sieci. Politycy, gwiazdy i sportowcy zastygają w bezruchu
Twitter

Ta zabawa podbiła internet. Użytkownicy mediów społecznościowych oszaleli na punkcie wyzwania wymyślonego przez amerykańskich studentów. Nagrali oni film, w którym utrzymują nieruchome pozy i wyglądają jak manekiny lub woskowe figury. W zabawę szybko włączyły się znane postacie, m.in. Michelle Obama, Hillary Clinton i Paul McCartney.

Wszystko zaczęło się od filmu z Jacksonville na Florydzie. Grupa uczniów bez życia, zupełnie jak manekiny, stoi lub siedzi w sali lekcyjnej. Ze względu na porażający efekt nagranie szybko zaczęło się rozprzestrzeniać w sieci.

 

 

Uczniowie znaleźli tysiące naśladowców pragnących stworzyć podobne wideo. Aby zachować wiarygodność, filmik musi być nagrany w jednym ujęciu, a w tle powinna grać muzyka. Szczególnie zjawiskowo wyglądają sceny nagrywane przez sportowców. Sa prawdziwym wyzwaniem - popatrzcie sami:

 

 

 

 

Były muzyk The Beatles Paul McCartney zastygł z niezadowoloną miną do utworu "Black Beatles" hiphopowego duetu Rae Sremmurd.

 

 

W dniu wyborów w USA kandydatka Demokratów na urząd prezydenta Hillary Clinton wrzuciła do sieci swoją wersję tego wyzwania.

 

 

Do zabawy dołączyła również pierwsza amerykańska dama Michelle Obama, także i ja możemy oglądać w filmiku z hasztagiem tej zabawy.

 

 

Rękawicę podjęły od razu najmłodsze dzieci, próbując nie poruszyć się przez kilkadziesiąt sekund.

 

 

Dla niektórych samo wyzwanie okazało się być zbyt proste. Internauci zaczęli prześcigać się w liczbie osób zastygających jednocześnie na jednym filmie. W sieci jest nagranie na którym pozuje naraz aż 19 tys. osób!

 

 

 

polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie