"Rosja może chcieć wykorzystać brak doświadczenia Trumpa". Gen. Koziej po wyborach w USA

Świat
"Rosja może chcieć wykorzystać brak doświadczenia Trumpa". Gen. Koziej po wyborach w USA
Polsat News

- Donald Trump i Władimir Putin będą szukać porozumienia. Nie sądzę jednak, by powiódł się ten reset-bis - ocenił były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej, czwartkowy gość Polsat News.

- Może być poszukiwanie do wykorzystania Rosji przez USA, aby zakończyć wojnę na bliskim Wschodzie. To może skutkować lekkim "handlem"  w sprawie Ukrainy - stwierdził generał.


Jego zdaniem, Rosja natomiast może próbować wykorzystać ten początkowy okres niedoświadczenia politycznego Trumpa i jego ekipy. - Bardzo ważne jest to, jak Obama będzie uczył prezydenta-elekta przez dwa miesiące i czy oni będą często się kontaktować.  Wierzę, że prezydent Trump będzie kimś innym niż kandydat Trump - podkreślił gen. Koziej.


"Trump może mocno zaregować na brak porozumienia z Putinem"


Według byłego szefa BBN, generalnie jednak zmiana relacji amerykańsko-rosyjskich czyli tzw. reset-bis raczej się nie uda. - Nie sądzę, że się powiedzie i że Trump i Putin się dogadają - powiedział.


- Reakcja Trumpa po nieudanym resecie może być dużo mocniejsza niż Obamy. Taka w stylu Reagana. Wówczas może dojść do poważnej zimnej wojny między USA a Rosją - prognozuje gen Koziej.

 

polsatnews.pl

ptw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie