"Czują się w Polsce bezpiecznie i szczęśliwie". Obcokrajowcy zaśpiewają polski hymn

Polska
"Czują się w Polsce bezpiecznie i szczęśliwie". Obcokrajowcy zaśpiewają polski hymn
maps.google.com
Skwer Żurowskiego

"W podziękowaniu za to, że mogą żyć, mieszkać i pracować w Warszawie, obcokrajowcy mieszkający w stolicy zaśpiewają w Dniu Niepodległości polski hymn narodowy" - tak zaplanowane na 11 listopada wydarzenie zapowiada stowarzyszenie Respect Polska.

- Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów dla cudzoziemców w Europie - mówi prezes Respect Polska i pomysłodawca wydarzenia Razvi Hussaini, pochodzący z Indii, mieszkający w Warszawie od 12 lat. - Chcemy w ten symboliczny sposób podziękować za to, że możemy mieszkać i pracować w Polsce, czuć się tu bezpiecznie i szczęśliwie. Chcemy też podziękować Polakom za ich wielkie serca i dobroć, jaką nam okazują - tłumaczy. Respect Polska to projekt zrzeszający obcokrajowców mieszkających w naszym kraju i promujący współpracę różnych narodowości.

 

Polska jest dla nich domem

 

- Wybraliśmy 11 listopada, ponieważ jest to polski Dzień Niepodległości - dodaje Shobha Singh, wiceprezes projektu Respect Polska. - Dla nas Polska jest drugim, a często nawet pierwszym domem. Dlatego chcemy wspólnie złożyć hołd Polsce - twierdzi.

 

To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, a prawdopodobnie również na całym świecie, w którym przedstawiciele różnych krajów składają hołd i podziękowanie państwu, w którym mieszkają. Udział w nim potwierdzili już przedstawiciele ponad 15 krajów.

 

Obcokrajowcy zaśpiewają polski hymn o godz. 12 na warszawskim skwerze Żurowskiego - przy skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Inżynierskiej - w obecności prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Respect Polska.

 

 

 

polsatnews.pl

pr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie