Kukiz pisze do Trumpa. Gratuluje "zwycięstwa przeciwko korupcji politycznej elit"

Polska
Kukiz pisze do Trumpa. Gratuluje "zwycięstwa przeciwko korupcji politycznej elit"
Polsat News

Zwycięstwo Donalda Trumpa to zwycięstwo obywateli USA przeciwko politycznemu establishmentowi i korupcji politycznej elit - napisał lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w liście gratulacyjnym do Trumpa. Wyraził też chęć współpracy w walce z "monopolem skorumpowanych elit politycznych".

"Składam panu najserdeczniejsze gratulacje w związku z pana zwycięstwem w wyborach na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pana zwycięstwo to zwycięstwo obywateli Stanów Zjednoczonych przeciwko politycznemu establishmentowi, przeciwko korupcji politycznej elit i wbrew wściekłym atakom stronniczych mediów" - napisał Kukiz.

 

"Bezpardonowe ataki establishmentu"

 

Lider Kukiz'15 przypomniał, że w ubiegłym roku sam kandydował na urząd prezydenta Polski. "Nasze postulaty likwidacji przywilejów władzy, zmiany systemu wyborczego, na którym zyskują elity polityczne i na którym najbardziej tracą obywatele, stanowczych cięć w biurokracji, podobnie jak pana program zmian dla Ameryki były obiektem bezpardonowych ataków establishmentu" - podkreślił.

 

"Wierzę, że pana zwycięstwo będzie symbolicznym przełomem dla inicjatyw, które wyrastają ze szczerego zaangażowania obywateli, którzy przeciwstawiają się zamkniętym kastom oderwanych od rzeczywistości elit politycznych" - czytamy w liście. Lider Kukiz'15 wyraził też "szczerą chęć współpracy w walce z monopolem skorumpowanych elit politycznych w naszych państwach".

 

Kukiz napisał także, że oczekuje od Trumpa, że zrealizuje obietnicę wyborczą skutecznego zajęcia się sprawą włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego.

 

"Zasadnicza zmiana jest możliwa"

 

Również Tyszka pogratulował Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. Jak ocenił, "zwycięstwo Trumpa daje Kukiz'15 - jedynemu ruchowi obywatelskiemu w Sejmie od 27 lat - olbrzymią wiarę, że również w Polsce zasadnicza zmiana jest możliwa". "My też zmagamy się z politycznym establishmentem, elitami oderwanymi od rzeczywistości Polaków" - podkreślił.

 

Tyszka zaapelował do rządu, aby nie osłabiał pozycji Polski i nie kompromitował naszego kraju na arenie międzynarodowej. "Z przykrością muszę przypomnieć słowa Mateusza Morawieckiego sprzed paru miesięcy, który powiedział, że wybór między dwoma kandydatami na prezydenta USA to jest wybór między dżumą a cholerą. Tego typu wypowiedzi są nieakceptowane, są sprzeczne z polską racją stanu" - podkreślił.

 

PAP

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie