6 kilogramów szczęścia. Wyjątkowo duży noworodek w szpitalu w Radomsku

Polska
6 kilogramów szczęścia. Wyjątkowo duży noworodek  w szpitalu w Radomsku
Facebook/Szpital Powiatowy w Radomsku

6 kilogramów i 66 centymetrów - tyle ważył i mierzył chłopiec, który przyszedł na świat na oddziale położniczym w szpitalu w Radomsku. Tobiasz jest zdrowy i wrócił już z mamą do domu. Pracownicy placówki nie kryją radości. "To rekordowo duże dziecko jakie urodziło się w radomszczańskim szpitalu" - napisali na Facebooku.

- Mama dziecka wcześniej przebyła już cesarskie cięcie i wtedy też miała duże dziecko - ważyło 4 kilogramy 600 gramów. Spodziewaliśmy się więc, że drugie dziecko też może być duże. W badaniu USG wychodziło tak między 5,5 a 6 kilogramów, ale okazało się, że chłopiec ważył dokładnie  6 kilogramów 250 gramów - powiedział Mirosław Kempa, lekarz-położnik, który odbierał poród.

 

Jak podkreślił Pacjentka była zupełnie zdrowa, nie było tak zwanej cukrzycy ciążowej. - Być może to są uwarunkowania genetyczne. Dziecko i mama opuścili już szpital. Czują się dobrze - dodał.

 

 
Największym noworodkiem, który przyszedł na świat w Polsce, był urodzony w 2007 roku chłopiec, który ważył 7 kilogramów 130 gramów.

 

Polsat News

ptw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie