Na alkomacie skończyła się skala. Pijany rekordzista w Toruniu

Polska
Na alkomacie skończyła się skala. Pijany rekordzista w Toruniu
sss

Toruńscy policjanci ustalający okoliczności w jakich trafił do szpitala 27-latek sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wykazał, że w organizmie miał ponad 4 promile i była to maksymalna wartość wyświetlana na tego typu urządzeniu. Szpitalne badanie wykazało, że ma jeszcze więcej, bo ponad 5! Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym za włamania.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę.

 

Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który został hospitalizowany po wypadku drogowym w okolicach ul. Lecha. Okazało się, że doszło tam do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze pojechali do szpitala. Okazało się, że 27-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale nie jest w stanie podać żadnych konkretnych szczegółów i przyczyn, dla których znalazł się w szpitalu. Szybko wyjaśniło się co jest tego powodem.

 

Urządzenie do pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wartość powyżej 2 mg/l. Odpowiada to w przybliżeniu 4,2 promila alkoholu w organizmie. Jest to maksymalna wartość wyświetlana na tego typu urządzeniu. Jednak szpitalne badanie krwi wskazało u niego jeszcze więcej, bo ponad 5 promili!

 

Oprócz tego, podczas weryfikacji jego danych w policyjnym systemie okazało się, że toruński sąd wydał za 31-latkiem list gończy. Za włamania, których dopuścił się w przeszłości najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi w celi. Policjanci ustalają teraz przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego z jego udziałem.

 

polsatnews.pl

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie