CUNT - wulgaryzm w reklamie z Australii. Urzędnicy oburzeni

Świat
CUNT - wulgaryzm w reklamie z Australii. Urzędnicy oburzeni
CUINNT Instagram

"Widzimy się w Terytorium Północnym" brzmi slogan reklamowy terytorium Związku Australijskiego. Kampania spotkała się jednak z ogromną krytyką i wywołała prawdziwe oburzenie. Autorzy zastosowali bowiem angielskie skróty, przez co na reklamach widnieje wielkie słowo CUNT - będące w tym języku bardzo wulgarnym określeniem żeńskich narządów rozrodczych.

Kampania przygotowana  została przez grupę "NT Official", która na swojej stronie internetowej sprzedaje naklejki, koszulki i inne gadżety z napisem "CU in the NT". 

 

 

 

 

Pomysł zdecydowanie nie spodobał się urzędom odpowiedzialnym za turystykę na terenie Północnego Terytorium. Urzędnicy zapewniają, że podejmą odpowiednie kroki prawne wobec organizacji, która wykorzystuje też oficjalne znaki towarowe regionu, nie stosując się do przepisów.

 

Pracownicy "NT Officials" przekonują jednak, że ich celem było jedynie zwrócenie uwagi na "wyjątkowe Północne Terytorium, które jest idealnym miejscem dla młodych i dla młodych duchem". Nie zamierzają zaprzestać sprzedaży gadżetów z kontrowersyjnym hasłem.

- Na razie nie otrzymaliśmy żadnego pisma od władz - powiedział przedstawiciel "NT Officials".

 

 

 

 

dailymail.co.uk

pam/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie