Areszt dla ojca niemowlęcia, które z obrażeniami trafiło do szpitala

Polska
Areszt dla ojca niemowlęcia, które z obrażeniami trafiło do szpitala
Polsat News

Zgierski sąd aresztował na trzy miesiące ojca dwumiesięcznego chłopca, który z licznymi obrażeniami na ciele w sobotę trafił do łódzkiego szpitala. Mężczyźnie zarzucono m.in. spowodowanie obrażeń głowy ze złamaniem kości czaszki. Grozi mu do 5 lat więzienia. O aresztowaniu podejrzanego poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sobotę późnym wieczorem, kiedy dwumiesięczny chłopiec z licznymi obrażeniami na ciele trafił do szpitala w Łodzi. Został przywieziony przez rodziców, którzy twierdzili, że dziecko spadło z wersalki. Ich wyjaśnienia zakwestionował lekarz.

 

Policja zatrzymała rodziców chłopca: 26-letniego mężczyznę i jego 30-letnią żonę - mieszkańców Zgierza. Ojciec dziecka miał w organizmie 0,4 promila alkoholu, matka była trzeźwa. Chłopiec jest ich jedynym dzieckiem.

 

W poniedziałek zgierska prokuratura w obecności psychologa przesłuchała jako świadka matkę chłopca. Według śledczych prawdopodobne jest, że w czasie, gdy doszło do urazu mogło nie być jej w domu. Wymaga to jednak weryfikacji.

 

Kolejna opinia najwcześniej za trzy miesiące

 

Jako podejrzany przesłuchany został ojciec chłopca, który usłyszał zarzut spowodowania u dziecka obrażeń głowy ze złamaniem kości czaszki oraz zarzut spowodowania sińców twarzy i okolic ramion dziecka; obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni.

 

Jak powiedział Kopania prokuratura skierowała wniosek do sądu o aresztowanie podejrzanego, m.in. ze względu na obawę matactwa. Sąd uwzględnił jej wniosek i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 

Rzecznik zwrócił uwagę, że z opinii biegłych, którą prokuratura otrzymała wynika, że ocena skutków zdrowotnych chłopca może ulec zmianie. Jednak dokonanie oceny, czy nie doszło do poważniejszych skutków będzie możliwe najwcześniej za trzy miesiące.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie