"Czekolinda" zatrzymana. Policja rozbiła gang sutenerów

Polska
"Czekolinda" zatrzymana. Policja rozbiła gang sutenerów
cbśp.policja.pl

Warszawski gang specjalizujący się w werbowaniu i zmuszaniu do prostytucji kobiet m.in. z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii rozbili policjanci z CBŚP. Zatrzymano 8 osób, w tym szefową grupy Karolinę P. ps. Czekolinda.

- Grupa miała w Warszawie luksusową agencję towarzyską. Zatrudniano w niej nie tylko Polki, ale też kobiety z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Litwy, Łotwy, a nawet Wenezueli - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

 

Jak dodała, poza "Czekolindą" zatrzymano też jej współpracownika Norberta K. - Wszyscy zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty kierowania bądź udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu. Grozi im 5 lub 10 lat - dodała rzeczniczka.

 

Zarówno 29-letnia Karolina P., jak i młodszy o rok Norbert K., kierowali gangiem. Z ustaleń śledczych wynika, że to oni wydawali polecenia członkom grupy, rozliczali z zadań i utargu.

 

Największa w stolicy

 

- Agencja, którą prowadzili, była największą ekskluzywną agencją w Warszawie. Klienci niejednokrotnie zostawiali tu jednorazowo nawet ponad 100 tys. zł. Preferowane były płatności gotówką i kartami kredytowymi. Na miejscu znajdował się m.in. bankomat - dodała Hamelusz.

 

Akcja została przeprowadzona w weekend. - Zabezpieczyliśmy m.in. luksusowe samochody, duże ilości biżuterii, znaczne kwoty pieniędzy oraz kokainę. Sześć zatrzymanych osób trafiło już do aresztu - poinformowała oficer.

 

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają kto jeszcze mógł być zamieszany w proceder.

 

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie