Chcieli podpalić ambasadę RP w Berlinie? Niemcy badają ewentualny polityczny motyw zdarzenia

Świat
Chcieli podpalić ambasadę RP w Berlinie? Niemcy badają ewentualny polityczny motyw zdarzenia
Polsat News

- Niemiecka policja sprawdza, czy incydent z kanistrem wrzuconym na teren ambasady RP w Berlinie mógł mieć podłoże polityczne - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka policji w stolicy Niemiec.

Śledztwo przejął wydział ochrony państwa w Landowym Urzędzie Kryminalnym (LKA), zajmujący się przestępstwami popełnianymi z pobudek politycznych.

 

Biuro prasowe berlińskiej policji poinformowało, że na razie nie ma żadnych nowych ustaleń dotyczących incydentu. Policja przeanalizuje nagrania z kamer znajdujących się na terenie polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego.

 

Kanister z nadpalonym fragmentem tkaniny

 

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy wrzucili na teren ambasady RP w Berlinie kanister z dotychczas niezidentyfikowanym płynem.

 

Pracownik placówki znalazł pojemnik w niedzielę rano za bramą budynku przy Lassenstrasse w dzielnicy Grunewald w zachodniej części stolicy Niemiec.

 

"W kanistrze tkwił nadpalony fragment tkaniny. Nie doszło do pożaru. Nikt nie odniósł obrażeń" - podała policja w opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej komunikacie.

 

Tego samego dnia późnym wieczorem MSZ poinformowało na Twitterze, że niemiecka policja "wszczęła postępowanie w sprawie usiłowania podpalenia" i ze względu na to postępowanie resort nie udziela dodatkowych informacji o sprawie.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie