Donald Tusk ocenił kandydaturę Trumpa. Słowami żony

Świat
Donald Tusk ocenił kandydaturę Trumpa. Słowami żony
Wikimedia Commons/Mateusz Włodarczyk/CC-BY-SA-3.0

"Jeden Donald to więcej niż trzeba" - miała powiedzieć żona Donalda Tuska, szef Rady Europejskiej, komentując kandydaturę Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Amerykanie już 8 listopada zadecydują, kto zajmie miejsce Baracka Obamy w Białym Domu - demokratka Hillary Clinton czy kandydat Republikanów Donald Trump.

Były polski premier z dystansem wyraził swoją opinię o jednym z kandydatów na prezydenta USA. Na Twitterze opublikował wpis: "Najnowszy komentarz mojej żony: jeden Donald to więcej niż trzeba".

 

 

Wpis mocno podzielił internautów, którzy zaczęli komentować żartobliwe słowa szefa Rady Europejskiej, a raczej jego żony. Jedni reagują stwierdzeniem, że "Tuskowie to europejscy Obamowie", a inni pytają "Czy prezydent RE powinien twittować w ten sposób? A co jeśli Trump wygra wybory?".

 

Amerykanie pojutrze wybiorą się do urn, a sondaże wciąż nie wskazują jednoznacznie na żadnego z kandydatów. Miliarder ma jednak mniej możliwości zdobycia 270 głosów elektorskich wymaganych do tego, by zostać prezydentem. Dlatego właśnie w ostatnich dniach kampanii Trump odwiedzi aż dziewięć stanów, które są kluczowe w walce o Biały Dom.

 

polsatnews.pl

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie