"Zbrodnia zabicia dziecka" - doniesienie do prokuratury na Natalię Przybysz

Polska
"Zbrodnia zabicia dziecka" - doniesienie do prokuratury na Natalię Przybysz
Wikimedia.org/Daniel Kruczynski/CC BY 2.0

Piosenkarka miała "dokonać zbrodni zabicia dziecka" oraz "rozmyślnego, publicznego propagowaniu tego czynu zabronionego". Doniesienie złożył w piątek w łódzkiej prokuraturze Katolicki Klub imienia Świętego Wojciecha - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

"Niniejszym, składamy doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na dokonaniu zbrodni zabicia dziecka nienarodzonego przez panią Natalię Przybysz i rozmyślnym, publicznym propagowaniu tego czynu zabronionego poprzez udzielanie wywiadów oraz komponowanie i rozpowszechnianie piosenek, w których przez pochwałę dokonanej zbrodni - zachęca czytelników i słuchaczy do naśladownictwa czynu dzieciobójstwa" – napisano w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa.

 

Stowarzyszenie wnosi o "ukaranie sprawców"


Pod dokumentem podpisali się działacze organizacji - Jan Waliszewski, Iwona Klimczak i Mirosław Orzechowski. Wnoszą oni o "przeprowadzenie w tej sprawie stosownego postępowania oraz ustalenie i ukaranie sprawców".

 

Katolicki Klub imienia Świętego Wojciecha wiedzę o przestępstwie miał zaczerpnąć z wywiadu, którego piosenkarka Natalia Przybysz udzieliła "Wysokim Obcasom". To w nim Przybysz opowiedziała o aborcji, której poddała się na Słowacji. Jej słowa wywołały burzę. Zwłaszcza fragmenty o tym, że po trwającym "pięć minut" zabiegu poczuła "wielką ulgę" i odzyskała "z powrotem swoje życie".

 

Klub donosił na tabletki "dzień po"

 

To nie jest pierwsze zgłoszenie związane z aborcją, jakie Katolicki Klub im. Świętego Wojciecha z Łodzi składa w prokuraturze. Przed rokiem donosił o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie sprzedaży bez recepty tabletki "dzień po". Stowarzyszenie uznało, że w Polsce doszło do zaplanowanego przestępstwa.

 

Działacze stowarzyszenia uznali, że łatwość sprzedaży tabletek "dzień po" ma zachęcać do demoralizacji młodzieży, rozwiązłości i przyczyniać się do rozwoju groźnych chorób wenerycznych. Wprowadzenie sprzedaży w Polsce "tabletki po" bez recepty Katolicki Klub imienia Świętego Wojciecha nazwał "działaniem podstępnym, które ma doprowadzić do praktyki zabijania ludzkich zarodków, to zachęta do aborcji".

 

"Upowszechnianie swobód obywatelskich"

 

W bazie organizacji pozarządowych ngo.pl Stowarzyszenie wymienia, że celem jego działania jest  m.in.  "podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji".

 

dziennik.pl, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie