"Za niebieskimi drzwiami" - takiego filmu jeszcze w Polsce nie było

Kultura
"Za niebieskimi drzwiami" - takiego filmu jeszcze w Polsce nie było
Polsat News

"Za niebieskimi drzwiami" to obraz o wielkiej wzajemnej miłości matki i syna. Uniwersalna historia, efekty specjalne i baśniowe postaci mają do kin przyciągnąć całe rodziny. Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". Film wchodzi właśnie na ekrany kin.

- W tym filmie gram postać mamy i tak świadomie starałam się, żeby to była taka postać, która daje bezpieczeństwo dziecku , ale też i widzowi - powiedziała Polsat News Magdalena Nieć, aktorka i współscenarzystka filmu. - To jest film familijny, bo się mówi chodź, siądziemy razem, przytulę cię, zobaczymy. A potem można naprawdę długo rozmawiać  i to o miłości. To jest film, który porusza problem śpiączki, ale mówi o tym, że to miłość budzi nas do życia - wyjaśnia Magdalena Nieć.

 

Film opowiada o 12-letnim Łukaszu, który wyjeżdża z mamą na wymarzone wakacje. Podróż przerywa wypadek, w wyniku którego mama zapada w śpiączkę. On sam po wyjściu ze szpitala trafia do pensjonatu ciotki. Łukasz nie potrafi przystosować się do nowego życia - nie dogaduje się z ciotką, ani z innymi dziećmi. Czuje się samotny i marzy, by uciec z tego obcego mu miejsca. Przypadkiem odkrywa w pensjonacie niebieskie drzwi i je otwiera...

 


Prace nad filmem trwały trzy lata. Na ekranie plejada polskich gwiazd: Ewa Błaszczyk, Michał  Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska, Adam Ferency.


Współproducentem filmu jest Telewizja Polsat, a dystrybutorem firma Dystrybucja Mówi Serwis. Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". Honorowym patronatem film objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie