"Gra o tron" w Donbasie. Ukraińscy żołnierze stworzyli kopię konstrukcji z popularnego serialu

Świat
"Gra o tron" w Donbasie. Ukraińscy żołnierze stworzyli kopię konstrukcji z popularnego serialu
YouTube/Radio Free Europe/Radio Liberty

W znanym serialu tron został wykonany z tysiąca mieczy pokonanych wrogów. Natomiast ukraiński wariant powstał z prawdziwych pocisków, niewypałów i elementów uzbrojenia, którymi usiana została linia frontu.

Ogromny, żelazny tron, zmontowany z fragmentów pocisków i zbroi, zbudowano w pobliżu Awdijiwki w obwodzie donieckim. Stworzyli go wspólnie wolontariusze i wojskowi.

 

Autorem pomysłu był Denys Busztec, a zrealizował go artysta z Zaporoża, który w ciągu dwóch miesięcy pracował nad kopią tronu z popularnego serialu.

 

Żołnierze potrzebują więcej sprzętu

 

Tron waży około 600 kg. Zostanie on wykorzystany do nakręcenia filmu o wojnie na wschodzie Ukrainy. Później ma zostać sprzedany, a pozyskane tym sposobem środki mają zostać przeznaczone na wsparcie ukraińskich żołnierzy. Mówią, że bardzo potrzebują sprzętu i materiałów eksploatacyjnych.

 

Busztec przyznał, że w planach jest stworzenie kolejnej kopii popularnego tronu. - Planujemy umieścić go, na przykład, przy wejściu do Administracji Prezydenta. Aby każdy, kto wchodzi do budynku, zrozumiał, że na wschodzie kraju toczy się prawdziwa wojna - dodał wojskowy.

 

 

polsatnews.pl, rferl.org

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie