Emma Watson podrzuciła książki w londyńskim metrze

Kultura
Emma Watson podrzuciła książki w londyńskim metrze
Facebook/Emma Watson

Brytyjska aktorka Emma Watson, znana m.in. z roli Hermiony Granger w "Harrym Potterze" zachęcała do czytania w ramach nietypowej akcji. Gwiazda schowała w londyńskim metrze 100 egzemplarzy książki autorstwa Mai Angelou.

Emma Watson zaangażowała się w akcję "Books On The Underground" ("Książki w metrze"), w ramach której w czytelnicy podrzucają przypadkowym ludziom swoje ulubione książki.


Jak podało BBC, co tydzień dzięki tej akcji pasażerowie metra w Londynie pozostawiają w pociągach i na stacjach ok. 150 książek. Akcja trwa już od 4 lat.


Aktorka podrzuciła w londyńskiej kolejce podziemnej 100 egzemplarzy powieści "Mom & Me & Mom" amerykańskiej pisarki i poetki Mai Angelou.

 

 

26-letnia aktorka jest znana jako miłośniczka czytania. Studowała literaturę angielską i prowadzi internetowy klub dyskusyjny o tekstach feministycznych. Jako "książkowa dobra wróżka" do zostawionych w metrze książek włożyła też karteczki ze swoimi odręcznymi notatkami i dedykacjami, by sprawić niespodziankę czytelnikom.

 

radiozet.pl, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie