Sprawa porwania gdańskiego adwokata. Zatrzymano dziewiątą osobę

Polska
Sprawa porwania gdańskiego adwokata. Zatrzymano dziewiątą osobę
cbsp.policja.pl

Pistolet maszynowy, haszysz i amfetaminę, policyjnego "koguta" i kamizelkę kuloodporną zabezpieczyli policjanci CBŚP z Gdańska na jednej z posesji w powiecie płońskim (woj. mazowieckie). Funkcjonariusze zatrzymali Krzysztofa S., który jest kolejnym podejrzanym o udział w uprowadzeniu gdańskiego adwokata. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci CBŚP z Gdańska zatrzymali 60-letniego Krzysztofa S. i przeszukali posesję pod Płońskiem.

 

W ziemi zakopany był pistolet maszynowy wraz z magazynkiem. Policjanci zabezpieczyli także elementy policyjnego umundurowania i policyjnego "koguta", haszysz i amfetaminę.

 

Śledczy nie wykluczają, że 60-latek mógł brać udział w innych przestępstwach m.in. napadach metodą "na policjanta".

 

 

 

Fałszywa kontrola drogowa

 

Funkcjonariusze CBŚP sprawę uprowadzenia gdańskiego prawnika prowadzą od czerwca 2015 roku. Sprawcy, jadąc autem wyposażonym w policyjne światła i z zamontowanym na tylnej szybie wyświetlaczem o treści "Policja", zatrzymali pod pozorem kontroli drogowej samochód. Jechał nim adwokat.

 

Umundurowani mężczyźni podający się za policjantów CBŚP zbili młotem szybę w drzwiach kierowcy, a jego samego uprowadzili. Grożąc śmiercią zażądali od niego miliona złotych za uwolnienie. Dzień później po uzyskaniu zapewnienia, że pieniądze zostaną przekazane, uprowadzony został uwolniony w pobliżu Ostródy.

 

Dotychczas zarzuty popełnienia przestępstw w tej sprawie ogłoszono ośmiu osobom. Sześciu podejrzanych jest tymczasowo aresztowanych.

 

polsatnews.pl

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie