Chłopiec z zespołem Downa będzie jednak modelem. Znalazła się firma, która chce mu dać szansę

Świat
Chłopiec z zespołem Downa będzie jednak modelem. Znalazła się firma, która chce mu dać szansę
Facebook.com

Asher Nash ma 15 miesięcy i zniewalający uśmiech, który pięknie prezentuje się na zdjęciach. Jego mama postanowiła zainteresować synem agencję reklamową. Odpowiedziano jej, że firma nie poszukuje dzieci ze "specjalnymi potrzebami". Burza, którą rozpętali zbulwersowani historią internauci wpłynęła na decyzję marki odzieżowej dla dzieci, która chce, by Asher został ich modelem.

W lipcu Meagan Nash z Buford w stanie Georgia, do agencji współpracującej z formą produkującą ubrania dla dzieci Oshkosh B'Gosh, wysłała zdjęcia jej synka. Pomyślała, że malec sprawdziłby się w roli modela, i przyczynił do zmiany postrzegania osób z zespołem Downa.

 

Gdy agencja odpisała jej jednak, że zdjęcia nie wezmą udziału w "castingu", bo firma nie poszukuje modeli specjalnej troski, kobieta postanowiła działać. W mediach społecznościowych opublikowała post, w którym opisała historię. Ta błyskawicznie zaczął krążyć w sieci, a sprawą zainteresowały się media z całego świata.

 

Szczęśliwe zakończenie

 

W końcu informacja o odrzuceniu portfolio Ashera przez agencję reklamową dotarła do samego prezesa firmy odzieżowej. Mężczyzna zaprosił mamę chłopca na spotkanie i zaproponował jej, by Asher wziął udział w świątecznej kampanii reklamowej i uczestniczył w kolejnym castingu.

 

Meagan Nash przyznała, że wszystko, co w związku z nagłośnioną przez nią historią jej syna w ostatnim czasie się wydarzyło, jest dla niej szokiem. Ale dodała, że jest szczęśliwa, bo ma nadzieję, że ludzie z niepełnosprawnościami w końcu nie będą wykluczani.

 

Fox News

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie