Steven Seagal obywatelem rosyjskim. Putin podpisał dekret

Świat
Steven Seagal obywatelem rosyjskim. Putin podpisał dekret
Flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Treść dekretu prezydenta Władimira Putina została opublikowana w czwartek na stronie Kremla. Słynny amerykański aktor, znany m.in. z takich filmów jak "Liberator", "Nico ponad prawem" czy "Maczeta", w których zawsze gra rolę "twardzieli", już od jakiegoś czasu sygnalizował, że "chciałby spędzać kilka miesięcy w roku ze swoimi przyjaciółmi w Rosji".

"Zgodnie z pkt "a" art. 89 konstytucji rosyjskiej, postanawiam nadać obywatelstwo Federacji Rosyjskiej Segalowi Stevenowi Frederickowi, urodzonemu 10 kwietnia 1952 w Stanach Zjednoczonych" - głosi dekret.

 

Przyjaźń Putina Seagala trwa już od dłuższego czasu. Aktor nazywa prezydenta "jednym z najwspanialszych żyjących przywódców", chwali jego podbój Krymu, krytykując jednocześnie antyrosyjską politykę przywódcy Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

 

Putin nie pozostaje dłużny gwieździe. W kwietniu zeszłego roku zaproponował Obamie, by Seagal został konsulem honorowym USA w Moskwie.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy Steven Seagal zrezygnuje z amerykańskiego czy serbskiego obywatelstwa, które posiada od tego roku.

 

reporters.pl

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie