Duda: trzeba intensyfikować współpracę z Estonią

Polska
Duda: trzeba intensyfikować współpracę z Estonią
PAP/Jacek Turczyk

Prezydent podkreślił wagę współpracy w regionie Morza Bałtyckiego, w ramach Unii Europejskiej i w ramach NATO. Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Warszawie z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

- Mamy więc trzy płaszczyzny niezwykle ważne, gdzie mamy ogromnie wiele zupełnie wspólnych interesów i punktów widzenia - powiedział Duda.

 

Dodał, że rozmowa z estońską prezydent pokazała zbieżność poglądów w wielu sprawach dotyczących bezpieczeństwa militarnego i energetycznego. Prezydent mówił, że rozmawiał z Kaljulaid o połączeniu państw bałtyckich z UE, jeśli chodzi o energię elektryczną. - Rozmawialiśmy także o niezależności energetycznej i dywersyfikacji dostaw gazu - dodał Duda. Powiedział, że tematem spotkania była również implementacja decyzji lipcowego szczytu NATO.

 

Dwa kraje, jedno zdanie

 

Estońska prezydent mówiła o trudnych obecnie czasach dla Europy i dla świata. - Kiedy analizujemy sytuację wokół nas, widzimy, że jest ona dokładnie taka sama dla Polski i Estonii. Nie ma tutaj różnicy opinii między nami - podkreśliła Kaljulaid.

 

Jak dodała, decyzje lipcowego szczytu NATO były bardzo ważne dla obu krajów. - Było to ogromne osiągnięcie szczytu NATO w Warszawie - zaznaczyła prezydent Estonii.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie