Clinton i Trump w Krakowie. Muzeum figur woskowych zorganizowało głosowanie

Polska
Clinton i Trump w Krakowie. Muzeum figur woskowych zorganizowało głosowanie
Polsat News

Figury dwojga kandydatów do urzędu Prezydenta Stanów Zjednoczonych wystawiono dziś na Rynek Główny w Krakowie. Ustawiona została przy nich również urna oraz setki kart do głosowania. - Chcielibyśmy, by Polacy wzięli udział w tych prawyborach i pokazali kogo woleliby na stanowisku prezydenta USA - powiedział Marian Dreszer, dyrektor Polonia Wax Muzeum.

- Wybory prezydenckie w USA są bardzo ważne dla Polski, naszych losów i planów - powiedział Dreszer. Dyrektor muzeum dodał również, że celem przeprowadzenia głosowania wśród Polaków ma być zbadanie, jaki stosunek do kandydatów mają kobiety, a jaki mężczyźni.

 

- Pierwsze wstępne wyniki podsumujemy już po około godzinie, ale głosowanie będzie trwało dalej - poinformował.

 

Figury woskowe kandydatki demokratów Hillary Clinton i republikanina Donalda Trumpa stworzone są z wosku z silikonem. Każda z nich waży około 100 kilogramów.

 

"Tym żyje cały świat"

 

- Wykonaliśmy je w ostatnich dwóch tygodniach, ponieważ zobaczyliśmy jak gorąca jest ta kampania. Prawdą jest, że tym pojedynkiem żyje cały świat - podsumował Dreszer.

 

Wybory następcy Baracka Obamy odbędą się w USA 8 listopada. Według ostatnich sondaży różnica poparcia między kandydatami nie jest duża, a Donald Trump odrobił stratę, którą miał do Clinton w ostatnich miesiącach.

 

Polsat News

po/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie