Chanukowy sweter na święta od Whoopi Goldberg

Kultura
Chanukowy sweter na święta od Whoopi Goldberg
materiały prasowe Lord&Taylor

139 dolarów kosztują swetry zaprojektowane przez znaną aktorkę Whoopi Goldberg dla nowojorskiej sieci sklepów Lord&Taylor. W świątecznym projekcie odzieżowym znalazł się m.in. pulower z motywem chanukowym - z ośmiornicą w kipie, której ramiona układają się w chanukiję.

Swetry weszły do sprzedaży 1 listopada i wzbudziły duże zainteresowanie, choć część z klientów uznała projekty gwiazdy za pozbawione gustu.


Aktorka nie przejmuje się jednak krytyką swoich swetrów. - Święta, niezależnie od tego w co wierzysz, powinny być czasem, który spędzamy razem. Naiwne swetry mogą nas zjednoczyć, a co jest od tego lepsze? - podkreśliła Goldberg.


Dodała także, że w święta najważniejsza jest rodzina, a swetry o różnych wzorach mają trafić do różnych rodzin, zaś wzory mówią "wszystko o miłości i rodzinie oraz  byciu dobrym".

 

- Tak naprawdę chodzi o miłość - powiedziała Goldberg.

 


Niektóre media zwracają także uwagę, że ośmiornica umieszczona we wzorze na swetrze chanukowym była elementem antysemickich publikacji sugerujących żydowską wszechwładzę na światem. Zwolennicy swetrów argumentują, że Whoopi Goldberg mogła o tym nie wiedzieć.


people.com. jewish.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie