7 tys. policjantów będzie w stolicy 11 listopada

Polska
7 tys. policjantów będzie w stolicy 11 listopada
PAP/Radek Pietruszka

Ponad 7 tys. funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie podczas obchodów Święta Niepodległości - poinformował w czwartek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

- Zdecydowana większość zgromadzeń będzie miała miejsce w Warszawie. To Komenda Stołeczna Policji jest obciążona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Również w Komendzie Głównej Policji powstał specjalny zespół zadaniowy - powiedział Szymczyk po odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości.

 

Podkreślił, że policyjne siły wsparcia z pozostałych województw dotrą do Warszawy 10 listopada. - Łącznie ponad 7 tysięcy funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom zgromadzeń na terenie Warszawy - powiedział Szymczyk.

 

Także komendant stołeczny policji insp. Robert Żebrowski podkreślił, że policjanci są przygotowani do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Poinformował, że specjalny zespół pracuje w KSP od 8 września.

 

 - Chodzi o właściwe zabezpieczenie uroczystości, zarówno tych centralnych jak i wielu zgromadzeń i innych uroczystości - powiedział Żebrowski.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie