4 tys. zł także dla kobiet, które urodzą dziecko poczęte wskutek gwałtu

Polska
4 tys. zł także dla kobiet, które urodzą dziecko poczęte  wskutek gwałtu
PAP/Tomasz Gzell
Posiedzenie sejmowej Komisji polityki społecznej i rodziny

Program "Za życiem" powinien obejmować także pomoc kobietom, które są w ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego - uważa poseł Piotr Uściński (PiS). Przekonywał, że koszt takiego wsparcia nie byłby duży.

W czwartek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny przeprowadza pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem".

 

Podczas posiedzenia komisji poseł Uściński powiedział, że projekt ten jest sygnałem dla kobiet spodziewających się dziecka niepełnosprawnego, że jeśli zdecydują się na jego urodzenie, wówczas one i ich rodziny będą otoczone opieką.

 

Poseł zwracał uwagę, że obecnie aborcja jest możliwa również w przypadku, gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. Ocenił, że w projekcie brakuje wsparcia również dla tych rodzin.

 

Zaproponował, by w projekcie dopisać, że program dotyczy także wparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin w przypadku ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego. - Myślę, że to w tym kompleksowym programie powinno się znaleźć. Nie będzie to duży koszt dla państwa, a kompleksowo zajmiemy się wsparciem dla matek, dla rodzin, które mają trudną sytuację w związku z poczęciem dziecka i spodziewanymi jego narodzinami - przekonywał.

 

PAP

az/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie