100 nagrobków zniszczonych w Ełku. Na miejscu kilka grup dochodzeniowo-śledczych

Polska

Informację o zdewastowaniu grobów policjanci z Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymali w czwartek około godz. 6:00. O zniszczeniach zawiadomiły kobiety, które przyszły na groby bliskich - groby miały poprzewracane krzyże, połamane płyty i tablice nagrobne. Zabezpieczono nagrania z kliku kamer monitoringu. Policja bardzo intensywnie poszukuje wandali, którzy zbeszcześcili cmentarz.

Wandale zniszczyli także znicze, kwiaty i wieńce z grobów. Kobiety zadzwoniły do straży miejskiej, która przekazała informację policjantom.

 

Kilka grup śledczych


W czwartek o d rana na cmentarzu pracowało kilka grup dochodzeniowo-śledczych. Policjanci przeprowadzili oględziny ponad stu zniszczonych nagrobków, a technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady i wykonali dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagrania z kilku kamer monitoringu. Na miejscu pracował także przewodnik z psem tropiącym.  

 

Nagroda za pomoc w wykryciu sprawców


Prezydent Miasta Ełk wyznaczył nagrodę za informacje, które przyczynią się do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia.

 

- Postanowiłem wyznaczyć nagrodę w wysokości 10 tys. zł - powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

 

Policjanci cały czas ustalają i przesłuchują świadków, zbierają i na bieżąco analizują każdą najdrobniejszą informację, która może przyczynić się do ustalenia sprawcy bądź sprawców dewastacji ełckiej nekropolii.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie