Zabił pieszego i uciekł. Policja prosi o pomoc

Polska
Zabił pieszego i uciekł. Policja prosi o pomoc
Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Kierowca potrącił pieszego i uciekł nie zatrzymujac się. Ofiara wypadku zmarła.

Nieznany kierowca potrącił w poniedziałek wieczorem pieszego w Baniosze pod Warszawą. 43-letni mężczyzna zginął. Kierujący nie tylko nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Prawdopodobnie ciągnął go pod pojazdem przez dłuższy czas aż ciało częściowo się zapaliło. Policja apeluje, by pomóc znaleźć sprawcę i poinformować o uszkodzonych pojazdach, które mogą mieć związek z wypadkiem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 17:00 w miejscowości Baniocha niedaleko podwarszawskiego Piaseczna na drodze krajowej numer 79. Samochód potrącił tam pieszego.

 

Ciągnął go aż się zapalił

 

- Było ciemno, padał deszcz. Pieszy prawdopodobnie był na dłuższym odcinku ciągnięty pod samochodem. Doszło do zapalenia odzieży i ciała - poinformował kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

 

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ustalili jedynie, że auto jadące w kierunku Góry Kalwarii po uderzeniu w mężczyznę nawet się nie zatrzymało.

 

Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Zespół analizuje zgłoszenia

 

Policja zabezpieczyła miejsce wypadku i zebrała ślady. Oględziny na miejscu zdarzenia wykonano dwa razy. Drugi raz przy świetle dziennym we wtorek. To jednak za mało, aby ustalić, o jaki pojazd chodzi i kto nim  kierował. Dlatego policja poprosiła o pomoc świadków.

 

- Warto zwracać uwagę na każde nietypowe zachowanie, nietypowe uszkodzenia pojazdu. Mogą nam pomóc zwłaszcza informacje od warsztatów samochodowych - powiedział kom. Jarosław Sawicki. Komenda w Piasecznie odbiera już pierwsze informacje od mieszkańców.

 

- Nad analiza tych danych pracuje teraz powołany przez komendanta tylko do tej sprawy zespół policjantów dochodzeniowo-śledczych. Analizujemy wszystkie zgłoszenia. Niestety jest jeszcze za wcześnie na konkretne ustalenia - powiedział kom. Sawicki. Jak dodał sprawa poszukiwania zbiegłego kierowcy jest priorytetowa.

 

Apelują do warsztatów

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie apelują do wszystkich osób, które około godziny 17:00 znajdowały się na drodze numer 79 pomiędzy Piasecznem, a Górą Kalwarią o pilny kontakt z policją, jeżeli były one świadkami tego wypadku, zaobserwowały nietypowe zachowanie innego uczestnika ruchu, lub w jakikolwiek inny sposób mogą pomóc w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia.

 

Osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia powinny zadzwonić na numer telefonu policji: 22 60 45 213.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie