"Chcieliście wykorzystać Facebooka do celów politycznych" - Szumlewicz o narodowcach w programie "Tak czy Nie"

Polska

Piotr Szumlewicz, lewicowy publicysta, odniósł się do zablokowania m.in. strony Ruchu Narodowego na portalu Facebook. Z takimi zarzutami nie zgodził się prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Przekonywał, że założył konto na portalu społecznościowym tylko po to, by dotrzeć do młodych ludzi.

Mam wrażenie, że cała ta sprawa jest troszeczkę groteskowa. Niech pan nie mówi, że Facebook jest w Polsce monopolistą mediów społecznościowych ponieważ mediów społecznościowych jest mnóstwo. Może pan pisać w pięciuset miejscach - stwierdził Piotr Szumlewicz. Jego zdaniem problem jest tylko taki, że narodowcy chcieli wykorzystywać Facebook do swoich celów politycznych, "a Facebookowi mogło się to nie spodobać".

 

"Konto na Facebooku to konieczność"


- Mamy do czynienia z naprawdę sytuacją precedensową. Warto, żeby była omawiana, dlatego że to jest kwestia naszej przyszłości. Czy w XXI wieku dopuścimy do tego, że globalne korporacje, które zastrzegają sobie i obwarowują sobie, że nie mogą być pod jurysdykcją polskich sądów, będą dyktowały warunki - przekonywał Winnicki. Dodał, że nie zakładałby konta na Facebooku, gdyby w pewnym momencie nie okazało się to koniecznością. - Większa część młodego pokolenia tam po prostu jest - wyjaśnił.

 

W sondzie dostępnej na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: czy polski rząd powinien interweniować ws. blokady kont narodowców na Facebooku?

 

Większość uczestników sondy uznała, że rząd powinien interweniować w tej sprawie. Tak odpowiedziało 54,2 proc. głosujących. Głosów na "nie" oddano 45,8 proc.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News

pr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie