Ambasada RP odradza wyjazdy do środkowych Włoch. Przez ostatnie trzęsienia ziemi

Świat
Ambasada RP odradza wyjazdy do środkowych Włoch. Przez ostatnie trzęsienia ziemi
PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy na tereny w środkowej części kraju, dotknięte niedawnym trzęsieniem ziemi. W wydanym w środę komunikacie placówka RP zwróciła uwagę na trwającą aktywność sejsmiczną na tym obszarze.

Po niedzielnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 - najsilniejszym we Włoszech od 36 lat - w rozpowszechnionej nocie podkreślono: "Z uwagi na nieustającą aktywność sejsmiczną, znaczne zniszczenia materialne oraz prowadzoną akcję ratunkową Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie odradza wyjazdy na obszary środkowych Włoch".

 

Ambasada przypomniała, że tereny najbardziej dotknięte zniszczeniami to pogranicze regionów Umbria, Lacjum, Marche i Abruzja, a w szczególności okolice miejscowości Amatrice, Accumoli, Nursja, Arquata del Tronto, Montemonaco, Visso, Ussita, Castelsantangelo sul Nera i Preci.

 

"W razie wystąpienia wstrząsów wtórnych zaleca się bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych i porządkowych" - dodano w komunikacie.

 

Mowa w nim jest też o tym, że w Rzymie i innych najważniejszych ośrodkach turystycznych nie występują utrudnienia w podróżowaniu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie