Urodził się z wodogłowiem, dziś jest gwiazdą muzyki. Poznajcie niesamowitego 11-latka

Kultura
Urodził się z wodogłowiem, dziś jest gwiazdą muzyki. Poznajcie niesamowitego 11-latka
Facebook.com/Adrian Martin

Za nieco ponad dwa tygodnie twórcom muzyki latynoskiej w Las Vegas zostaną przyznane nagrody Latin Grammy. W tym roku jednym z nominowanych jest 11-latek z Hiszpanii. Adrián Martín Vega, bo tak nazywa się nowa latynoska gwiazda, urodził się z wodogłowiem, ma zniekształcone dłonie i zdarza mu się walczyć z tikami nerwowymi. Chłopiec ma głos, którego barwa na długo pozostaje w pamięci.

Hiszpania po raz pierwszy usłyszała o 11-latku za sprawą nagrania, które trafiło na YouTube. Wideo zarejestrowane w domu, na którym chłopiec śpiewa ze swoją siostrą Sonią utwór Rosario Floresa "Qué bonito", w ciągu kilku dni stało się hitem sieci. Hiszpańska prasa pisała wtedy, że to wideo było "jak autobus, który wręcz porwał go do sławy".

 

Dziś utwory wykonywane przez Adriána Martína Vegę na YouTube mają po kilka milionów odsłon, a o jego talencie głośno jest za Oceanem.

 

Debiutancki album "lleno de Vida" został nawet nominowany do Natin Grammy Awards (nagroda przyznawana artystom wykonującym swoje utwory w języku hiszpańskim i portugalskim) i niewykluczone, że już 17 listopada 11-latek zostanie uhonorowany nagrodą, o którą dotychczas walczyły takie sławy, jak choćby Enrique Iglesias czy Shakira.

 

 

Adrián Martín Vega na swoim koncie ma już występy w popularnych muzycznych programach typu talent show. A do pracy nad debiutancką płytą udało się namówić wielkie gwiazdy muzyki latynoskiej, wśród nich byli: India Martinez, Niña Pastori, Pitingo, José Mercé czy Estrella Morente.

W piosence, która stała się dla Adriána przepustką na największe sceny świata, czyli utworze "Qué bonito", zamiast siostry wystąpił sam Rosario Flores.

 

 

 

 

 

aleteia.org, polsatnews.pl

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie