Niemcy: w pierwszej połowie roku imigranci popełnili ponad 140 tys. przestępstw

Świat
Niemcy: w pierwszej połowie roku imigranci popełnili ponad 140 tys. przestępstw
PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Federalna Policja Kryminalna Niemiec upubliczniła statystyki, z których wynika, że w pierwszej połowie 2016 roku imigranci w Niemczech uznani zostali winnymi popełnienia 142500 przestępstw. Oznacza to około 780 wykroczeń dziennie i wzrost aż o 40 procent w odniesieniu do roku 2015.

Do najczęstszych wykroczeń należały ataki nożowników, zabójstwa, gwałty, rozboje, pobicia, rabunki, napady na mieszkania i handel narkotykami.

 

Niemiecka gazeta codzienna "Bild”, powołując się na policyjne raporty, podała, że w roku 2015 r., wśród imigrantów odnotowano łącznie 208344 przestępstwa. Wówczas również było to o około 80 proc. więcej niż w roku wcześniejszym. 

 

Warto wspomnieć, że statystyki te obejmują tylko tych przestępców, których udało się złapać, a następnie udowodnić im winę.

 

O tysiącach z nich policja nie ma żadnych informacji

 

Władze w Berlinie i rząd kanclerz Angeli Merkel, która jako pierwsza otwarcie zapraszała imigrantów do Europy, coraz poważniej dotyka również zagrożenie związane z faktem, że spośród 1,1 mln przyjętych imigrantów kilkadziesiąt tysięcy znajduje się poza kontrolą służb.

 

W większości przypadków oznacza to, że po przyjeździe do Niemiec nie zarejestrowali się i przebywają w tym kraju nielegalnie. Nie mają dokumentów, a policja nie posiada na ich temat żadnych informacji.

 

Federalna Policja Kryminalna Niemiec to agencja śledcza podlegająca bezpośrednio Federalnemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Ponieważ egzekwowanie prawa w Niemczech jest w rękach krajów związkowych, BKA angażuje się tylko w sprawy międzynarodowej przestępczości zorganizowanej lub na wniosek właściwych organów państwa federalnego lub federalnego ministra spraw wewnętrznych.

 

Prokurator federalny może ją skierować do badania przypadków szczególnych interesu publicznego.

 

dailymail.co.uk

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie