Facebook zablokował konto Jakubiaka. Zobacz dlaczego

Polska
Facebook zablokował konto Jakubiaka. Zobacz dlaczego
Facebook

Poseł ruchu Kukiz’15, zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z Marszu Niepodległości i podpis "Będę z rodziną czy Facebookowi się podoba czy nie". Konto polityka zostało natychmiast zablokowane przez administrację portalu. W związku z tym za pomocą Twittera Marek Jakubiak zapowiedział już wszczęcie kroków prawnych.

W rozmowie z portalem wSensie.pl Jakubiak stwierdził, że "chroni go immunitet, a Facebook ograniczył mu możliwość swobodnej wypowiedzi".

 

- Teraz nie mogę, jako poseł, przez 24 godziny wypowiadać się na Facebooku. Jest to absolutne złamanie prawa. Jutro wszczynam postępowanie wobec Facebooka, jeśli do godziny 21:00 moje konto nie zostanie odblokowane – zapowiedział.

 

Gdy do wskazanego przez posła terminu nic się nie zmieniło, za pośrednictwem Twittera przyznał, że "od jutra w tej sprawie należy kontaktować się z nim poprzez prawników".

 

- Nie będzie mi, jako posłowi, żaden Facebook mówił, co mam wspierać, a czego nie wspierać – powiedział Jakubiak.

 

 

Interwencja minister cyfryzacji

 

W ostatnim czasie administratorzy portalu społecznościowego Facebook na stałe usunęli również strony Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego i kilku organizacji promujących tematykę narodową, pro-life i katolicką.

 

W poniedziałek minister cyfryzacji Anna Streżyńska zapowiedziała, że podejmie w tej sprawie rozmowy z Facebookiem, a we wtorek oświadczyła: "W sprawie fb działam tak jak uważam za stosowne i uzasadnione, w granicach prawa i moich kompet, żeby rozwiązać problem, a nie rozpalać go".

 

 

 

Na 5 listopada środowiska narodowe zapowiedziały protest przed warszawską siedzibą Facebooka.

 

Chcą wypowiedzieć się tam przeciwko kasowaniu fanpage'y. Informację o manifestacji propagowały one jednak w formie... facebookowych wydarzeń. A te także są systematycznie kasowane.

 

 

polsatnews.pl, wsensie.pl

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie