Próbowali okraść jednego z najbogatszych Polaków. Wpadli w ręce policji

Polska
Próbowali okraść jednego z najbogatszych Polaków. Wpadli w ręce policji
CBŚP

- Policjanci CBŚP z Olsztyna współpracując z pracownikami jednego z banków w Olsztynie zapobiegli wyłudzeniu 1,5 mln złotych z konta należącego do jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. Funkcjonariusze zatrzymali w sprawie czterech mężczyzn.

Policja nie ujawnia innych szczegółów tej sprawy. Funkcjonariusze wiedząc, że ktoś ma zgłosić się do banku, by zrealizować przelew na tą kwotę, zorganizowali zasadzkę. Wpadło w nią czterech mężczyzn w wieku od 31 do 52 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego.

 

- Mężczyźni zostali zatrzymani zaraz po wyjściu z placówki. Byli przekonani, że transakcja została zrealizowana - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

 

Podszywał się pod milionera

 

Okazało się, że jeden z nich miał podrobiony dowód osobisty, którym posłużył się w banku przy potwierdzeniu zlecenia. - Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy we współpracy z komórką bezpieczeństwa banku zleconą transakcję zablokowano - powiedziała Hamelusz.

 

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe postawiła zatrzymanym zarzuty usiłowania wyłudzenia 1,5 mln zł na szkodę właściciela rachunku. Grozi za to do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie