Pęknięta kość czaszki i obrzęk mózgu u niemowlęcia. Areszt dla ojca

Polska
Pęknięta kość czaszki i obrzęk mózgu u niemowlęcia. Areszt dla ojca
Polsat News

Z obdukcji 4-miesięcznej dziewczynki wynika, że nie mogła zostać ona pobita kubkiem niekapkiem przez 2-letnią siostrę. Taką wersję zdarzeń przedstawili rodzice. Dziewczynka przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Ma pękniętą kość ciemieniową czaszki, obrzęk mózgu i krwiaki na całej twarzy. 23-letni ojciec dziecka wczoraj usłyszał zarzut pobicia. Dziś sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie.

4-miesięczne dziecko przebywa w szpitalu w Bydgoszczy od piątkowego wieczora. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale nie udzielają dodatkowych informacji.


Rodzice wezwali pogotowie, ponieważ Oliwia nie jadła i nie piła nic od niemal doby. Lekarzom tłumaczyli, że obrażenia spowodowała 2-letnia siostra dziewczynki, bijąc dziecko kubkiem niekapkiem. Tę tezę podważyła opinia biegłych.


Poważne obrażenia


Jak ustalił reporter Polsat News, obdukcja dziewczynki wykazała pęknięcie kości ciemieniowej czaszki, obrzęk mózgu i liczne krwiaki.


Policja w niedzielę zatrzymała 23-letniego ojca dziecka. Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia. W poniedziałek 23-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchiwany. Po południu sąd zdecydował, że na trzy miesiące trafi do aresztu. Materiały w sprawie uszkodzenia ciała dziewczynki trafią też do sądu rodzinnego.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze