Papież o poszkodowanych w trzęsieniu ziemi: niech Pan da im siłę, a Matka Boża ochroni

Świat
Papież o poszkodowanych w trzęsieniu ziemi: niech Pan da im siłę, a Matka Boża ochroni
PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Papież Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami środkowych Włoch, dotkniętymi przez niedzielne trzęsienie ziemi. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież zapewnił o swej modlitwie za poszkodowanych i ratowników.

Zwracając się do tysięcy osób zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek powiedział: - Wyrażam moją bliskość z ludnością środkowych Włoch, dotkniętą przez trzęsienie ziemi. Także dzisiaj rano był silny wstrząs.

 

- Modlę się za rannych i za rodziny, które doznały największych strat, jak i za ekipy zaangażowane w akcję ratunkową i niesienie pomocy. Niech Zmartwychwstały Pan da im siłę, a Matka Boża ich chroni - dodał papież.

 

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło Włochy przed godziną 8 rano nie spowodowało ofiar śmiertelnych. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

 

Zanotowano ogromne szkody, między innymi w Nursji w Umbrii, rodzinnym mieście świętego Benedykta, patrona Europy. Runęła tam XIV-wieczna bazylika pod jego wezwaniem.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze