Dżihadyści: za zbrodnią w Hamburgu stoi żołnierz Państwa Islamskiego

Świat
Dżihadyści: za zbrodnią w Hamburgu stoi żołnierz Państwa Islamskiego
Reuters

"Żołnierz Państwa Islamskiego ranił nożem dwie osoby w Hamburgu 16 października" - podała powiązana z organizacją terrorystyczną agencja Al-Amak. Jak dodała, akcja była "odpowiedzią na apel, by brać na cel obywateli państw walczących z Państwem Islamskim". Niemieckie służby zaznaczyły jednak, że nie jednoznacznych dowodów, że atak zainspirowało Państwo Islamskie.

Do zdarzenia doszło 16 października niedaleko rzeki Alster pod mostem Kennedy’ego. Nożownik zaatakował dwoje siedzących nad brzegiem nastolatków. 16-latek, którego kilkakrotnie dźgnął od tyłu nożem, zmarł niedługo po przewiezieniu do szpitala.

 

Nastolatkowi towarzyszyła 15-latka, która została zepchnięta przez dżihadystę do rzeki. Nie odniosła żadnych obrażeń.

 

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja do dziś go nie schwytała. Nie znalazła również narzędzia, którym zadano śmiertelne ciosy.

 

"Nie wyciągać przedwczesnych wniosków"

 

Niemieccy śledczy sprawdzają, czy nożownik faktycznie miał powiązania z dżihadystami. - Organy ścigania są od tej chwili włączone w śledztwo - poinformował Timo Zill, rzecznik policji w Hamburgu. Poprosił jednocześnie, aby nie wyciągać przedwczesnych wniosków.

 

DeutsheWelle, Reuters

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie