Jennifer Lopez poparła Clinton. Demokratka przemawiała na koncercie gwiazdy

Świat
Jennifer Lopez poparła Clinton. Demokratka przemawiała na koncercie gwiazdy
Associated Press

Kandydatka demokratów Hillary Clinton walcząc o ostatnie głosy na kilka dni przed wyborami prezydenckim na Florydzie zwróciła się o pomoc do znanych piosenkarzy. W sobotę wystąpiła na scenie u boku Jennifer Lopez na scenie w Miami.

- Jesteśmy na rozdrożu i musimy wybrać właściwą drogę ku przyszłości. Mamy idealną osobę, która nas tam zaprowadzi. Mam zaszczyt wam ją przedstawić. Panie i panowie, oto następna i pierwsza kobieta-prezydent Stanów Zjednoczonych, Hillary Clinton - zapowiedziała kandydatkę na scenie Jennifer Lopez.

 

Trump sieje strach

 

Clinton po piosence "Let's get loud" (ang. bądźmy głośni) zaapelowała do fanów Jennifer Lopez  - "bądźmy głośni podczas głosowania".

 

- Tylko 10 dni pozostało do najważniejszych wyborów w naszym życiu. Na chwilę możemy jednak o tym zapomnieć, dzięki zabawie i radości, którą dał nam ten występ - dodała Clinton. Wspomniała również o kandydacie republikanów słowami: "Donald Trump sieje strach podważając naszą demokrację".

 

Przewaga Clinton

 

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada. W ich wyniku wyłoniony zostanie 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych.

 

Najnowsze krajowe sondaże, sumowane przez portal RealClearPolitics wskazują, że Clinton ma nad Trumpem przewagę ponad 6 punktów procentowych. Wygrywa z nim także w większości tzw. stanów "wahających się", w których odbędzie się kluczowa walka.

 

Associated Press

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie