Syryjska armia podjęła próbę odbicia utraconych pozycji w Aleppo

Świat
Syryjska armia podjęła próbę odbicia utraconych pozycji w Aleppo
PAP/EPA/ZOUHIR AL SHIMALE

Armia syryjska i oddziały milicji lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada podjęły w sobotę w kilku punktach miasta Aleppo kontrofensywę w celu odbicia z rąk rebeliantów utraconych poprzedniego dnia pozycji w dawnej stolicy gospodarczej i największym mieście Syrii.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka natarciu sił rządowych na dzielnice Dahle al-Asad, Minian i Projekt 1017 towarzyszyły silne bombardowania lotnicze. Rządowe samoloty i helikoptery użyły m.in. bomb beczkowych.

 

Celem nalotów bombowych lotnictwa rządowego były również dzielnica Jamia al-Zahra w zachodniej części przeszło dwumilionowego miasta i jego południowe przedmieścia.

 

W ciągu całego dnia próby kontrataków podejmowały także różne frakcje zbrojne broniące swych pozycji w mieście, wśród nich Dżabat Fatah al-Szam (czyli Front na rzecz Podboju Lewantu, dawny Front al-Nusra, który oderwał się od Al-Kaidy) oraz Islamska Partia Turkmenów, otoczone przez siły rządowe we wschodnim Aleppo.

 

Walki w Aleppo rozgorzały na nowo pod koniec ubiegłego tygodnia, po zakończeniu czterodniowej przerwy humanitarnej zadeklarowanej przez Rosję i rząd w Damaszku.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze