10 tys. euro kary na głowę i zakazy stadionowe. Hiszpanie ostrzy dla pseudokibiców Legii

Świat
10 tys. euro kary na głowę i zakazy stadionowe. Hiszpanie ostrzy dla pseudokibiców Legii
fot. Twitter.com/@JavidePazFdez

Komisja przeciwko Przemocy, Rasizmowi, Ksenofobii i Brakowi Tolerancji w Sporcie ukarała siedmiu kibiców warszawskiego klubu za ich zachowanie za granicą. Kibice ze stolicy m.in. zaatakowali konna policję hiszpańska przed meczem z Realem w Madrycie. Kibice zapłacą w sumie 33 tysiące euro kary.

Dwaj z pesudokobiców z Polski, którzy zostali uznani przez służby porządkowe za "najaktywniejszych" podczas rozróby i atakowali funkcjonariuszy różnymi przedmiotam, dostali największe grzywny. Otrzymali także dwuletnie zakazy stadionowe.

 

Atak kulą ortopedyczną

 

Inny pseudokibic otrzymał 4 tys. euro kary i półroczny zakaz stadionowy. Mężczyzna miał na stadionie Santiago Bernabeu ignorować nakazy policji o uspokojenie się i i próbować zaatakować ich kulą ortopedyczną.

 

Dwóch innych kibiców otrzymało po 3,5 tys. euro kary i półroczne zakazy stadionowe. Ci fani Legii mieli być agresywni wobec policji i kibiców gospodarzy.

 

Dwóch kolejnych szalikowców Legii otrzymało po tysiącu euro kary za obrażanie funkcjonariuszy policji hiszpańskiej. I oni otrzymali półroczne zakazy stadionowe.

 

Rewanż w głuchej ciszy

 

Legia Warszawa rewanżowe spotkanie z Realem Madryt w fazie grupowej Champions League rozegra już w środę. Spotkanie przy Łazienkowskiej 3 zostanie rozegrane przy całkowicie pustych trybunach. To kara za zamieszki podczas meczu z Borussią Dortmund.

 

Tak wyglądało starcie pseudokibiców z policją w Madrycie:

 

 

"Przegląd Sportowy", polsatnews.pl

pr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie