Paweł Rabiej nowym rzecznikiem Nowoczesnej

Polska
Paweł Rabiej nowym rzecznikiem Nowoczesnej
PAP/Rafał Guz

Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej obejmie w przyszłym tygodniu funkcję rzecznika partii; na tym stanowisku zastąpi posłankę ugrupowania Kamilę Gasiuk-Pihowicz - dowiedziała się PAP.

Decyzję o zmianie rzecznika Nowoczesnej podjął zarząd partii pod koniec sierpnia, zgodnie z ustaleniami wejdzie ona w życie na początku listopada. - Inicjatywa zmiany na stanowisku rzecznika wyszła od samej Gasiuk-Pihowicz - poinformowało źródło w Nowoczesnej.


Rabiej to współtwórca Nowoczesnej, jeden z najbliższych współpracowników Ryszarda Petru. W zarządzie partii odpowiada za prace programowe i konsultacje społeczne.


- Zmiana na stanowisku rzecznika jest elementem strategii wzmocnienia funkcji komunikacji w partii - dodało źródło.


Były dziennikarz i publicysta


Paweł Rabiej to były dziennikarz i publicysta. W 1995 r. ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Trzy lata później ukończył też studia o specjalności Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.


Karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 r. w III Programie Polskiego Radia w audycji "Zapraszamy do Trójki". Publikował też w tygodniku „Wprost” oraz w „Gazecie Bankowej”.


W latach 1997-2000 był wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu „Kaleidoscope” kolportowanego przez PLL LOT. Był wiceprezesem do spraw wydawniczych Business Press, pełniąc również funkcję wydawcy miesięcznika biznesowego „Businessman Magazine”. W latach 2003-2008 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju w polskiej edycji magazynu „Harvard Business Review”. Założył i prowadził ośrodek dialogu „THINKTANK” i wydawał magazyn THINKTANK. Jest współautorem książki „Kim pan jest, panie Wachowski?”.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie